Сподели

Търсене на имоти

Актуализирана национална стратегия за устойчиво развитие на туризма 2014-2030 г.

Превръщането на страната ни в устойчива целогодишна туристическа дестинация е една от основните цели на Министерството на туризма, заложена и в проекта на Актуализираната национална стратегия за устойчиво развитие на туризма в България за периода 2014-2030 г. Това е заявено от  министъра на туризма Николина Ангелкова по време на среща за обсъждане на проектодокумента, информира официалният интернет сайт на министерството. Дискусионната среща е организирана на 23 май т.г. от работния екип, изготвящ Актуализираната туристическа стратегия, с ръководител проф. Стоян Маринов – декан на факултет „Управление“ към Икономически университет – Варна, с участието също на заместник-министъра на туризма Ирена Георгиева, председателя на КЗП Димитър Маргаритов, председателя на УС на БХРА Благой Рагин, председателя на Института за анализи и оценки в туризма Румен Драганов, представители на БСБСПА, на висши образователни училища и др.
 
За постигането на целта България да стане 4-сезонна туристическа дестинация и да заеме място в топ 5 на най-предпочитаните туристически дестинации сред страните от Югоизточна Европа, са неоходими обединените усилия на държавата, местната власт и бизнеса, счита министърът на туризма. Страната има необходимия потенциал, а в Плана за действие за периода 2017-2020 г. към Актуализираната стратегия за устойчиво развитие на туризма в България ще бъдат заложени начинът и конкретните действия за реализиране на тази много важна цел.
 
Предвиденото отпадане на прекатегоризацията на местата за настаняване, което вероятно ще бъде включено в Плана за действие към Актуализираната стратегия, е един от поетите от правителството ангажименти за облекчаване на административната тежест за бизнеса, е заявено от страна на Министерството на туризма. Допълнително облекчение за бранша ще бъде и отпадането на значителна част от изискваните документи, които ще бъдат набавяни от екипа на министерството по служебен път. Обмисля се също възможност за комплексна категоризация на местата за настаняване, а не за отделно категоризиране на всеки от включени вътре в тях обекти, както и за създаване на туристически инспекторат като звено към Министерството на туризма, с  цел завишаване на контрола, а от там - на конкуренцията и на качеството на туристическия продукт.

Domaza - Недвижими имоти



По-стари новини