Сподели

Търсене на имоти

Министерството на икономиката подкрепя пилотен проект “За устойчиво развитие на Тракия икономическа зона"

По-нататъшната подкрепа на Министерството на икономиката по пилотния проект “За устойчиво развитие на Тракия икономическа зона, подобряване на обществената, бизнес и жилищна среда“ е обсъдена по време на работна среща, проведена на 27.06.2017 г., информира официалният сайт на министерството. От страна на Министерството на икономиката е заявено желание и са обсъдени възможностите за надграждане на сътрудничеството с Тракия икономическа зона в рамките на пилотния проект. В срещата са участвали министърът на икономиката Емил Караниколов, пpeдceдaтeлят нa „Kлъcтep Tpaĸия иĸoнoмичecĸa зoнa“ и създател на проекта "Тракия икономическа зона" инж. Πлaмeн Πaнчeв, управителят на Германо-българската индустриална търговска камара д-р Митко Василев, представителят на  института "Фраунхофер" Георги Василев  и др.
 
Целта на пилотния проект е да бъдат разработени и прилагани успешни модели за работа под формата на Публично-частни партньорства (ПЧП), както и модели на финансиране, които да бъдат мултиплицирани в други икономически региони на страната. Според министър Караниколов Пловдивският регион е утвърден и известен извън територията на страната като бързоразвиващ се индустриален център, а клъстерът „Tpaĸия иĸoнoмичecĸa зoнa“ (ТИЗ), според  инж. Πлaмeн Πaнчeв, е сред най-гoлeмитe индycтpиaлни зoни в Югoизтoчнa Eвpoпa. Към момента клъстера ТИЗ - един от най-мащабните икономически проекти на България, обединява шестте индустриални зони в района на Пловдив, в които са инвестирани над 1 милиард евро и са разкрити над 20 000 работни места, а дейността мусе осъществява върху площ от 10 700 000 м², от която 3 250 000 м² вече е заета.
 
По време на срещата е изтъкнато задоволството на представителите на бизнеса от последователната подкрепа от страна на държавата, което е важен знак за приемственост на икономическата политика в България. Като основен проблем пред бъдещите инвеститорите е посочена липсата на достатъчно технически кадри и в тази връзка е подчертана ролята на дуалното образование като ключов фактор за решаване на кадровия проблем.

Domaza - Недвижими имоти



По-стари новини